Skip to content

Audyt SEO

Każda strona internetowa spełnia swoje zadanie tylko i wyłącznie wówczas jeśli została zrobiona zgodnie z wieloma różnymi zasadami. Znaczna większość programistów, przede wszystkim z wykształceniem technicznym (politechnicznym) podczas pisania kodu strony ma tendencję do skracania lub pójścia na skróty. Niezorientowany Klient podczas odbioru pracy zwraca uwagę na wygląd gotowej strony. Czasami na możliwość jej edycji (o ile była zawarta w specyfikacji wykonawczej). Nie zwraca natomiast uwagi na rozwiązania techniczne zastosowane w kodzie strony. A te mogą mieć decydujące znaczenie, czy nowo zrobiona strona będzie widoczna wysoko w wyszukiwarkach. Przede wszystkim chodzi tu o największa wyszukiwarkę – Google. Czy też nigdy się tam nie znajdzie. W swojej ponad 10-letniej pracy z różnymi programistami nigdy się nie zdarzyło, aby napisana strona była zoptymalizowana programistycznie z zasadami robotów szukających (SEO). Dlatego zanim strona zostanie opublikowana, warto ją poddać analizie specjalisty, aby mieć szanse na zaistnienie w sieci, przez co zwiększyć jej „wydajność”.

Audyt SEO

Audyt SEO – korzyści.

Profesjonalnie przeprowadzony audyt SEO (wraz z optymalizacją strony) ma za zadanie wskazanie kluczowych błędów lub nieprawidłowych rozwiązań zastosowanych przez programistę. Powinien określać niedociągnięcia w funkcjonalności (dotyczy w szczególności sklepów internetowych). Audyt SEO powinien również zawierać wskazówki dla właściciela i programisty co zrobić, aby strona www osiągnęła założone cele. Dzięki audytowi można dowiedzieć się między innymi:

 • czy strona www jest prawidłowo wykonana pod kątem jej prawidłowego wyświetlenia na wszystkich urządzeniach, w tym mobilnych (responsywność strony);
 • czy zachowana jest odpowiednia hierarchia strony;
 • czy poprawnie wdrożono certyfikat SSL;
 • czy na stronie poprawnie działają przekierowania 301;
 • czy content strony jest czytelny dla użytkowników i czy jest wystarczającej jakości;
 • czy na stronie została prawidłowo dobrana grafika;
 • czy podstrony serwisu są prawidłowo indeksowane przez wyszukiwarki;
 • na jakie hasła strona się wyświetla w naturalnych wynikach i jaki to ma wpływ na popularność;
 • czy strona została zbanowana lub czy został użyty wobec niej filtr i jak to naprawić.

Co należałoby poprawić, aby strona po jej publikacji w sieci spełniała swoje zadanie?

Jeśli strona www była już opublikowana w sieci jakiś czas temu i nie przynosi spodziewanych wyników, to właśnie przeprowadzany audyt SEO jest w stanie podpowiedzieć, jakie błędy zostały popełnione i znaleźć możliwości ich rozwiązania. Wszystkie nasze działania mają na celu osiągnięcie maksymalnie zoptymalizowanej witryny. Aby osiągała maksymalnie wysokie pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google i innych.

Audyt SEO – efekty.

Dzięki przeprowadzonej przez nas analizie strony będzie można dokładnie określić zakres i jakość błędów, jakie zawiera. Będzie można w jednoznaczny i skuteczny sposób te błędy poprawić. Pozwoli to nowym stronom na prawidłową i skuteczną indeksację w wyszukiwarkach. Natomiast tym już opublikowanym pomoże wyjść ze stagnacji. Dodatkowo analiza strony pod kątem merytorycznym, technicznym i graficznym w myśl zasad Web Usability, w kontekście stron konkurencyjnych pozwoli na skuteczniejsze pozyskanie Klientów lub większe wpływy z reklam publikowanych na blogu. Zachęcam do zapoznania się z przykładowym audytem SEO.

MGMedia.eu od wielu lat zajmuje się analizą stron internetowych oraz sklepów internetowych. Nasze audyty SEO w znaczący sposób wpływają na podniesienie rankingu oraz czytelności. Ciągła analiza zmian wprowadzanych w algorytmy wyszukiwarek pozwala na szybkie modyfikacje i korekty zawartości witryn. Klient zyskuje sporą przewagę nad konkurencją w swojej branży, co od razu przekłada się na wzrost zainteresowania publikowana treścią. Nie trzeba tłumaczyć, że ma to oczywiście duży wpływ na wzrost przychodów ze strony www.

Audyt SEO cennik ogólny.

Cena audytu SEO nie jest jednakowa dla wszystkich stron. Różni się w zależności od klasy/wielkości serwisu.

 • Niewielki serwis lub niewielki blog, do kilkunastu podstron – cena od 500 zł;
 • Średniej wielkości serwis, blog , do kilkudziesięciu podstron – cena od 1200 zł;
 • Serwisy i blogi posiadające >100 podstron, bez sklepów i korporacji – od 1500 zł;
 • Sklepy internetowe z dowolną ilością podstron – od 1800 zł;
 • Serwisy korporacyjne bez względu na ilość podstron – cena ustalana indywidualnie.

Napisz – chętnie zajmiemy się Twoim serwisem.

Uzupełnij poniższy formularz jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub ustalić szczegóły audytu SEO swojej strony www. Wysłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami.

  Imię / nazwa firmy

  Adres email (wymagane)

  Adres strony www

  Treść wiadomości

  Zapoznałem(łam) się z Polityką prywatności i ją akceptuję. (wymagana akceptacja)