Profesjonalny Audyt SEO

Każda strona internetowa spełnia swoje zadanie tylko i wyłącznie wówczas jeśli została zrobiona zgodnie z wieloma różnymi zasadami. Znaczna większość programistów, przede wszystkim z wykształceniem technicznym (politechnicznym) podczas pisania kodu strony ma tendencję do skracania lub pójścia na skróty. Niezorientowany Klient podczas odbioru pracy zwraca uwagę na wygląd gotowej strony. Czasami na możliwość jej edycji (o ile była zawarta w specyfikacji wykonawczej). Nie zwraca natomiast uwagi na rozwiązania techniczne zastosowane w kodzie strony. A te mogą mieć decydujące znaczenie, czy nowo zrobiona strona będzie widoczna wysoko w wyszukiwarkach. Przede wszystkim chodzi tu o największa wyszukiwarkę – Google. Czy też nigdy się tam nie znajdzie. W swojej ponad 10-letniej pracy z różnymi programistami nigdy się nie zdarzyło, aby napisana strona była zoptymalizowana programistycznie z zasadami robotów szukających (SEO). Dlatego zanim strona zostanie opublikowana, warto ją poddać analizie specjalisty, aby mieć szanse na zaistnienie w sieci, przez co zwiększyć jej „wydajność”.

Audyt SEO – korzyści.

Audyt SEO

Profesjonalnie przeprowadzony audyt SEO (wraz z optymalizacją strony) ma za zadanie wskazanie kluczowych błędów lub nieprawidłowych pod kątem SEO rozwiązań, zastosowanych przez programistę. Powinien określać niedociągnięcia w funkcjonalności (dotyczy w szczególności sklepów internetowych). Także powinien zawierać wskazówki dla właściciela i programisty.

Co należałoby poprawić, aby strona po jej publikacji w sieci spełniała swoje zadanie?

Jeśli audytowana witryna jest już opublikowana jakiś czas temu i nie przynosi spodziewanych wyników, to właśnie przeprowadzany audyt SEO jest w stanie podpowiedzieć jakie błędy zawiera witryna i znaleźć możliwości ich rozwiązania.
Wszystkie te działania mają na celu osiągnięcie maksymalnie zoptymalizowanej witryny. Tak, aby ta działała prawidłowo i była ergonomiczna. Nade wszystko została dobrze zaindeksowana w wyszukiwarkach (przede wszystkim w Google) i osiągała wysokie pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania. To na pewno przełoży się wzrost atrakcyjności witryny i wzrost jej odwiedzin przez potencjalnych Klientów.

Audyt SEO – efekty.

Po prawidłowo przeprowadzonej analizie strony – zarówno nowo napisanej, jak i opublikowanej jakiś czas temu będzie można dokładnie określić zakres i jakość błędów, jakie zawiera serwis. Będzie można w jednoznaczny i skuteczny sposób te błędy rozwiązać. Pozwoli to nowym stronom na prawidłową i skuteczną indeksację w wyszukiwarkach, a tym już opublikowanym pomoże wyjść ze stagnacji. Dodatkowo analiza strony pod kątem merytorycznym, technicznym i graficznym w myśl zasad Web Usability, w kontekście stron konkurencyjnych pozwoli na skuteczniejsze pozyskanie Klientów lub większe wpływy z reklam publikowanych na stronie www. Zachęcam do opisu przykładowego audytu SEO.

MGMedia.eu od wielu lat zajmuje się analizą stron internetowych oraz sklepów internetowych. Nasze audyty SEO w znaczący sposób wpływają na podniesienie rankingu oraz czytelności. Ciągła analiza zmian wprowadzanych w algorytmy wyszukiwarek pozwala na szybkie modyfikacje i korekty zawartości witryn. Klient zyskuje sporą przewagę nad konkurencją w swojej branży, co od razu przekłada się na wzrost zainteresowania publikowana treścią. Nie trzeba tłumaczyć, że ma to oczywiście duży wpływ na wzrost przychodów ze strony www.


Zapytaj o wycenę audytu SEO