Skip to content

Optymalizacja stron WWW

Optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek internetowych, z największą wyszukiwarką – Google na czele to nic innego, jak wdrożenie zaleceń przedstawionych w dokumencie Audyt SEO, oraz zastosowanie prawidłowych reguł dotyczących przedstawienia samej treści w serwisie – optymalizacja contentu strony. Głównym zadaniem optymalizacji serwisu jest dostosowanie jego treści, zawartości do formy rozumianej przez roboty wyszukiwarek. Konsekwencją tego działania powinno być wysokie wyświetlenie strony przez wyszukiwarkę (np. Google) po wpisaniu przez użytkownika określonej frazy kluczowej, tożsamej z tematyką serwisu.

Optymalizacja stron www

Optymalizacja kodu strony www.

Optymalizacja strony www to przede wszystkim prawidłowo napisany kod. Bez względu na to, czy serwis jest napisany na bazie dostępnego i darmowego oprogramowania, jak WordPress czy Joomla!, ale również wówczas, gdy od początku do końca kod pisany jest na zamówienie Klienta – bardzo istotną kwestią jest prawidłowe użycie wyrażeń zgodnie ze specyfiką wybranego engine’u. W wyniku prawidłowo napisanego kodu witryna powinna szybko się wyświetlać, powinna być prawidłowo indeksowana, a wprowadzana na stronie nowa treść mogła uzyskać prawidłowe tagi. Ważnymi kwestiami są również ustawienia serwera, środowisko pracy serwisu, prawidłowe przekierowania, plik htaccess, czy mapa witryny. Prawidłowa optymalizacja kodu źródłowego strony powinna skutkować również prawidłowym zaindeksowaniem serwisu w wyszukiwarkach, łatwość poruszania się robotów po wszystkich podstronach oraz nieindeksowaniem treści zastrzeżonych, takich których nie chcemy upubliczniać.

Optymalizacja treści strony www – prawidłowy content serwisu.

Kolejną częścią optymalizacji strony internetowej jest analiza (to w audycie SEO) i korekta treści opublikowanych na każdej podstronie. Podstawowym kryterium dla właściciela strony zazwyczaj jest umieszczenie treści zrozumiałej dla potencjalnego czytelnika. I na tym aspekcie przeważnie kończy się analiza wartości publikacji. Niestety, tak opublikowana treść nie musi być treścią atrakcyjną dla robotów indeksujących i rankujacych nasza witrynę. Jest wiele aspektów dodatkowych, które należy wziąć pod uwagę przed publikacją. Należy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość fraz kluczowych zawartych w treści, ich rozmieszczenie w tekście. Istota jest również sama unikalność contentu oraz jego długość. Prawidłowo zoptymalizowana treść w znaczący sposób wpłynie na ranking każdej podstrony podczas jej indeksowania. W sumie im więcej podstron będzie wartościowych – tym większą wartość dla wyszukiwarek będzie miał cały nasz serwis.

Optymalizacja stron www – grafika witryny.

Po optymalizacji  i korekcie treści należy uważnie przyjrzeć się grafice, domyślnie – obrazkom wplatanym w treść podstron. Ważna sprawą jest wszak ich umieszczanie, ale złe umieszczenie może skutkować efektem odwrotnym do zamierzonego. Dlatego ważnym jest, aby obrazki były publikowanie w odpowiedniej ilości. Ważne, aby były przed publikacja odpowiednio otagowane, nie stanowiły duplikatu treści wcześniej opublikowanych. Dość istotną kwestią wydaje się być stosowany w serwisie format obrazków. Nie bez znaczenia na wartość treści ma fakt zamieszczenia plików w formacie PNG, zamiast JPG, czy BMP.

Optymalizacja stron www – linkowanie wewnętrzne.

Bardzo istotną kwestię podczas optymalizacji witryny internetowej stanowi prawidłowo ustanowione i konsekwentnie wdrażanie linkowanie wewnętrzne. Potocznie zwany „internal linking” tworzy z podstron całej witryny jedną, zwartą grupę „pracującą” na wzrost wartości całej strony www. Prawidłowo tworzone linkowanie wewnętrzne ułatwia w decydujący sposób poruszanie się robotów po wszystkich podstronach serwisu. Ma również ogromny wpływ w szybkości i łatwości dotarcia do interesujących treści zwykłych użytkowników, dla których treść jest publikowana.

Optymalizacja stron www – jak zacząć?

Aby prawidłowo i profesjonalnie zoptymalizować własny serwis internetowy należy wykonać audyt SEO. W trakcie analizy strony www będzie można przedstawić wszystkie problemy i niedociągnięcia związane z optymalizacją. Dopiero na ich podstawie będzie można wdrożyć wyszczególnione zalecenia. Nie bez znaczenia jest sposób i szybkość ich wdrażania, dlatego warto powierzyć tę pracę osobom znającym zagadnienia SEO. Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego doświadczenia i wiedzy, aby w sposób prawidłowy dokonać optymalizacji swojego serwisu internetowego, bez względu na to, czy jest to niewielka strona – wizytówka firmy, duży serwis firmowy, czy sklep internetowy. W perspektywie czasowej okaże się, że rozpoczęcie współpracy z naszą agencją było najlepszą decyzją w Państwa firmie.

Napisz – chętnie zajmiemy się Twoim serwisem.

Uzupełnij poniższy formularz jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub ustalić szczegóły dotyczące optymalizacji swojej strony www. Wysłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami.

    Imię / nazwa firmy

    Adres email (wymagane)

    Adres strony www

    Treść wiadomości

    Zapoznałem(łam) się z Polityką prywatności i ją akceptuję. (wymagana akceptacja)