Skip to content

Ostrzeżenie Google o braku protokołu HTTPS.

Od jakiegoś już czasu użytkownikom przeglądarki Chrome 62 wyświetlają się komunikaty ostrzegające o nawiązaniu połączenia ze stroną, która nie jest bezpieczna. Bezpieczna, czyli taka, która gwarantuje poufność wysyłanych danych wrażliwych. Dla Google danymi wrażliwymi jest już podanie imienia i nazwiska wraz z adresem poczty e-mail. Czyli wypełniając najprostszy formularz na stronie nie gwarantującej pełnego szyfrowania danych narażamy się na udostępnienie swoich danych osobom do tego niepowołanym. Należy zwrócić uwagę, że przeglądarka Chrome ostrzega użytkowników przed podaniem np. numeru karty kredytowej już od początku tego roku. Od października takimi ostrzeżeniami będą objęte wszystkie pola do wypełnienia posiadające atrybut „text” i „email”. O ile dla użytkowników jest to wiadomość dobra, o tyle dla właścicieli stron internetowych jest to ostatnie ostrzeżenie.

Ostrzeżenie Google – jak wygląda?

Ostrzeżenie Google o braku zabezpieczeń w usłudze wyświetli się właścicielom witryn już w zasadzie od teraz. Taki komunikat wygląda mniej więcej tak:

Ostrzeżenie Google o HTTPS

Jeśli pojawiający się komunikat zostanie przez właścicieli zignorowany, to jego witryna zostanie oznaczona jako niebezpieczna, a internauta zostanie o tym skutecznie poinformowany. O tym w jaki sposób Google informuje o tym błędzie pisałem w tym poście.

Jeśli zatem posiadasz witrynę internetową na której jest formularz – nie ma co zwlekać. należy jak najszybciej wdrożyć certyfikat SSL. Jeśli nie wiesz jak to zrobić – zgłoś się do nas. Pomożemy szybko poprawnie zrobić migrację strony z HTTP na HTTPS, oraz zadbamy o wszystkie aspekty związane SEO.

5/5 - (1 vote)
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.