Skip to content

Szybkość ładowania strony czynnikiem rankującym

Szybkość ładowania strony www do tej pory była traktowana jedynie przez pryzmat wygody użytkownika. Nie zaś jako jeden z czynników mających wpływ na osiągnięcie dobrych pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Od jakiegoś czasu w branży SEO mogliśmy zauważyć pewne ruchy po stronie Google mające na celu weryfikację witryn właśnie pod tym kątem. Powstały narzędzia do mierzenia szybkości ładowania strony. Jednym z nich jest  PageSpeed Insights. Od niedawna nowe narzędzie do testowania szybkości stron www think with Google.
1 czerwca odbył się „Search Marketing Summit Sydney„. Właśnie tam po raz pierwszy człowiek związany z Google potwierdził, że to właśnie prędkość ładowania się witryny internetowej będzie kolejnym punktem definiującym wartość strony dla indeksu mobilnego.

Szacowany czas czytania: 3 minuty

Kiedy szybkość ładowania strony stanie się czynnikiem rankującym?

Na wspomnianej konferencji Gary Illyés na pytanie o podanie konkretnej daty aktualizacji systemów rankujących nie udzielił odpowiedzi, ale na pytanie o podanie szacunkowego terminu – już tak. Jest to kwestia najbliższych miesięcy, a nie lat :). Jak to zwykle bywa z Google, zmian możemy się spodziewać lada moment.

Szybkość ładowania strony

Co powinniśmy zrobić, aby nasza strona www osiągnęła odpowiednią prędkość ładowania?

Przede wszystkim powinniśmy użyć wyżej wymienionych narzędzi, aby przetestować swoją stronę. Udostępnione przez Google testery sugerują naniesienie odpowiednich poprawek. Dostosowanie się do zaleceń w znaczny sposób podwyższą ilość zdobytych punktów. I tylko tyle, lub aż tyle. Niejednokrotnie staniemy przed sytuacją, w której nasza strona nie będzie mogła w prosty sposób być dostosowana. Wówczas będzie potrzeba zbudowania całkiem nowej witryny. W szczególności przed taką decyzją staną właściciele stron zrobionych ponad rok temu. Choć czasami zdarza się, że nowo publikowane strony www nie spełniają podstawowych kryteriów responsywności. Takie witryny będą szybko tracić na znaczeniu.
W nieco lepszej sytuacji są inwestorzy, którzy dopiero planują wykonanie swojej witryny. Istotne jest, aby zlecenie wykonania strony oddać programistom mającym świadomość, że nie tylko wygląd strony ma znaczenie. Równie ważne są jej techniczne aspekty. Nie zawsze to jednak idzie w parze.

Może zainteresuje Cię temat:  Jak zwiększyć rentowność sklepu internetowego

Wszystkie strony tworzone przez naszą Agencję marketingową spełniają najnowsze wymagania dotyczące szybkości ładowania. Dlatego będą zawsze wysoko wyświetlane w mobilnym indeksie naturalnych wyszukań Google. Zapraszamy do współpracy.

Oceń stronę
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.