Skip to content

Wskaźnik PageRank w pasku narzędzi

Pasek narzędzi Google Toolbar jest często używany jako dodatek do najpopularniejszych przeglądarek internetowych z Internet Explorerem, i Firefoxem na czele. Posiada kilka ciekawych funkcji usytuowanych w jednym miejscu. Ułatwiają one wyszukiwanie haseł na stronach www, tłumaczenie treści przeglądanej strony, czy szybkie udostępnianie treści w Google+. Ważnym punktem paska był również wskaźnik PageRank, który umożliwiał wyświetlenie wartości strony w skali od 1 do 10.  Celowo napisałem „był”, bo z wiatrem zmian został właśnie usunięty. Poniżej na zdjęciu widać jeszcze działający wskaźnik PageRank:

Narzędzie PageRank w Google Toolbar

Czy PageRank będzie całkowicie wycofany?

Od razu nasuwa się pytanie, czy wskaźnik PageRank zostanie całkowicie wycofany z obliczenia ogólnej wartości stron www? Na tę chwilę nic na to nie wskazuje. Wszak przedstawiciele Google wyraźnie stwierdzili, że wskaźnik jedynie nie będzie publicznie dostępny ze względu na stosowane w wielu krajach praktyki. Chodzi o to, że wskaźnik ten ogólnie stosuje się w handlu linkami. Im jest on wyższy – tym wyższą cenę można otrzymać za podlinkowanie serwisu ze strony z wysokim PageRank. Aby ukrócić ten proceder (domyślnie obniżyć wartości linków u prywatnych wydawców) zdecydowano się na ukrycie jego wartości. Moim zdaniem za jakiś czas wskaźniki PageRank i „tajemniczy” TrustRank będą „zrównane” pod względem ich wartości. Sprzedawcy linków (na przykład właściciele farm katalogów) nie będą w stanie zaprezentować wartości swojego serwisu, przez co nie będzie klientów na zakup drogich linków.

W dłuższej perspektywie zmiany w Google doprowadzą do sytuacji, w której wartość strony, a co za tym idzie jej pozycja w naturalnych wynikach wyszukiwania będzie obliczana przez wiele czynników (obecnie jest ich w przybliżeniu 200), których wartości będą zbliżone. To z kolei doprowadzi do rozwoju serwisów www „zrównoważonych”. Czyli takich, gdzie właściciele będą brali pod uwagę maksymalną ilość wskazówek podawanych przez Google.

Może zainteresuje Cię temat:  Blokowanie dostępu do plików CSS i JS

Jeśli posiadasz stronę internetową i nie wiesz, dlaczego nie ma na niej ruchu, zgłoś się do nas. Czasami naprawdę niewiele potrzeba, aby z martwej wizytówki firmy zrobić stronę o wysokiej skuteczności. Wystarczy wypełnić formularz obok.

Oceń stronę
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.