Skip to content

Pozycjonowanie SEM

Pozycjonowanie SEM to nic innego jak marketing w wyszukiwarkach, który stanowi sumę głównych składowych, czyli optymalizacja strony www (ang. WSO – WebSite Optimization), pozycjonowanie SEO (ang. Search Engine Opimization) i usługi płatne za kliknięcie – PPC (ang. Pay per Click). Cały proces pozycjonowania SEM można zatem zapisać równaniem: SEM = WSO + SEO + PPC. Głównym celem pozycjonowania SEM jest osiągnięcie możliwie najwyższych pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania na frazy kluczowe związane z tematyką serwisu. Pozycjonowanie SEM to proces długofalowy. Nie ma jednoznacznej „recepty” na osiągnięcie zadowalających wyników, opiera się w znacznym stopniu na doświadczeniu pozycjonera. Obecnie wyniki wyszukania w wyszukiwarce Google wyglądają następująco:

Pozycjonowanie SEM 01 Search results

Wyniki wyszukiwania dla frazy „zabawki dla dzieci”. Źródło: Google.pl

Wyświetlane wyniki możemy podzielić na trzy części. Pierwszą z góry, wyświetlającą miniaturki produktów, jest część sponsorowana. Za określoną opłatą można umieścić swój produkt w tej sekcji. Wszystko zgodnie z zasadą: im więcej zapłacisz – tym wyżej produkt się znajdzie w danej kategorii. Kolejną część stanowią tekstowe płatne wizytówki/reklamy. Innymi słowy mam do czynienia z reklamami Google AdWords. W tej części obowiązuje ta sama reguła, co w części pierwszej. Ostatnią i póki co największą część stanowią naturalne wyniki wyszukania. Właśnie te wyniki zgodnie ze wszystkimi dostępnymi statystykami maja największy wpływ na odwiedzalność serwisu. Pozycjonowanie SEM ma zatem skutkować wyświetleniem odnośnika do pozycjonowanej strony na jak najwyższym miejscu w tej części wyników.

Pozycjonowanie SEM krok po kroku.

Pierwszym krokiem przy pozycjonowaniu SEM jest dokładna i profesjonalna optymalizacja strony www. SEO (Search Engine Optimization) jest procesem długofalowym, dającym trwałe efekty w perspektywie od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie można w żadnym wypadku liczyć na efekt natychmiastowy. Z drugiej jednak strony efekty optymalizacji są długotrwałe, a przy ciągłym stosowaniu zasad pozycjonowania – ciągłe. W tym przypadku poważnym problemem są serwisy wykonane całkowicie w technologii Flash, która nie jest przyjazna wyszukiwarkom. Pozycjonowanie takich serwisów jest dużo trudniejsze i wymaga wielu dodatkowych zabiegów. Nie zawsze opłacalnych finansowo.

Dodatkowym krokiem, które można podjąć w celu szybkiego osiągnięcia ruchu na stronie jest użycie narzędzia taktycznego, jakim jest PPC. Dobrze się sprawdza przy szybkich akcjach promocyjnych czy kampaniach okolicznościowych. Najpopularniejszym narzędziem tego rodzaju marketingu jest Googlowskie AdWords. Wyniki takiej promocji wyświetlają się w miejscach oznaczonych czerwonymi ramkami na pozycji zależnej od zadeklarowanej stawki i przeznaczonym na ten cel budżecie.

Jako agencja z długoletnim doświadczeniem zazwyczaj staramy się opierać się na kompleksowej obsłudze marki Klienta, co oznacza, że rekomendujemy rozwiązania, jakie należy wdrożyć, aby serwis zaczął być wyświetlany w naturalnych wynikach możliwie jak najwyżej, w możliwie najkrótszym czasie. Nie obsługujemy jednocześnie więcej niż jednej firmy z branży, aby nie stwarzać sztucznej konkurencji pomiędzy nimi. Taka forma współpracy od lat doskonale się sprawdza i jest naszą wizytówką. Jesteśmy zawsze gotowi na ocenę zamiarów marketingowych Klienta z punktu wiedzenia użytkowników internetu. Chłodnym okiem dokonujemy oceny zasadności przydzielania budżetów na określone akcje marketingowe tak, aby wydawane środki miały największa możliwą skuteczność.

Zainteresowany? Masz pytania? Napisz – to nic nie kosztuje.

  Imię / nazwa firmy

  Adres email (wymagane)

  Adres strony www

  Treść wiadomości

  Zapoznałem(łam) się zPolityką prywatności i ją akceptuję. (wymagana akceptacja)

  Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
  Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.