Skip to content

Co to jest content?

Content strony to inaczej jej zawartość lub treść. Do contentu należą teksty, zdjęcia, filmy, czy infografiki. Mają ogromne znaczenie w procesie pozycjonowania.

Content – co to jest?

Content – z angielskiego – „zawartość” strony internetowej. Terminem tym określa się ogólnie całą zawartość witryny. W dosłownym znaczeniu zawartością strony można nazwać teksty, pliki audio i video, obrazy graficzne, animacje i inne informacje rozmieszczone na stronie, czyli wszystko, co użytkownik strony może na niej zobaczyć, usłyszeć i przeczytać.

Czego się dowiesz?

 1. Co to jest content?
 2. Cechy dobrego contentu strony.
 3. Optymalizacja contentu strony.
 4. Co daje dobra treść na stronie?

Co to jest content?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy we wstępie, contentem nazywamy treść lub zawartość. Chodzi oczywiście o zawartość treści opublikowanej na stronie www. Przy projektowaniu stron internetowych przede wszystkim zwraca się uwagę na jej zawartość. W zależności od charakteru strony contentem będzie:

 • tekst opisujący zagadnienie,
 • infografiki w tematyce treści,
 • obrazki,
 • filmy,
 • opisy i charakterystyki artykułów (w przypadku sklepu internetowego) oraz opisy kategorii,
 • oferty dla Klientów,
 • wszelkiego rodzaju dane, w tym meta tagi.

Do contentu możemy również zaliczyć treści publikowane w mediach społecznościowych. Jest jednym z najważniejszych elementów dobrze zbudowanej strony internetowej. Treść de facto decyduje o jej tematyce. Dlatego ma decydujący wpływ na pozycje strony w naturalnych wynikach wyszukiwania Google.

Content 01

Cechy dobrego contentu strony

Najistotniejszą cechą dobrego contentu powinna być jego unikalność. Wówczas jest najbardziej wartościowy dla wyszukiwarek. Podczas tworzenia treści strony internetowej należy zwrócić szczególną uwagę na właśnie ten aspekt. Publikacje nie powinny być powielane z innych miejsc. Ważne jest również to, aby unikalna treść posiadała wartość informacyjną. Aby wnosiła do przestrzeni publicznej jakąś wartość dodaną. W przeciwnym wypadku tworzymy na stronie tak zwany duplicate content. Jeśli algorytmy wyszukiwarek odnajdą taką zdublowana treść na stronie, oznaczą ją jako szkodliwą. Tak oznaczona strona obniża wartość całej witryny, działając na jej szkodę. Dobry content strony powinien posiadać takie cechy jak:

 • unikalność,
 • przystępność w przekazaniu informacji,
 • wysoką merytorykę,
 • odpowiednią optymalizację pod algorytmy wyszukiwarek.
Może zainteresuje Cię temat:  Przekierowanie 301

Wysokiej jakości walor contentu wymaga również dbania o jego aktualizację. Jeśli tematami witryny są na przykład informacje techniczne, to warto zadbać, aby były wciąż aktualne. Dodatkowo przedstawione w ciekawy i zrozumiały dla Użytkownika sposób. Treści powinny dawać odpowiedzi na pytania zadawane przez czytelnika w sposób możliwie pełny. Posiadanie na swojej stronie dobrych treści w perspektywie czasy zawsze przyniesie wymierne korzyści dla witryny.

Optymalizacja contentu strony (SEO).

Treść witryny, czyli jej content powinien być również odpowiednio zoptymalizowany pod kątem algorytmów wyszukiwarek, w szczególności chodzi o prawidłowo napisany i rozmieszczony na stronie www tekst. Odpowiednio oznaczone w tekście frazy kluczowe treści dają bowiem robotom indeksującym możliwość prawidłowego określenia tematyki wszystkich podstron serwisu jako całości i umieszczenia strony wysoko w wynikach wyświetlania rezultatów indeksu na podstawie zapytań wpisywanych przez internautów. Prawidłowo zoptymalizowana treść strony przyczyni się do poprawy wizerunku strony jako całości marki. Da możliwość zbudowania silnej relacji z odbiorcami, czyli potencjalnymi Klientami. Pomoże w zwiększeniu sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej zarówno towarów jak i usług.

Content 02

Co daje doba treść na stronie www?

Dbałość o wysokiej jakości content witryny jest przedsięwzięciem bardzo istotnym, o ile nie najważniejszym. Niestety, bardzo często pomijanym przez właścicieli firmowych stron www. Istnieje przekonanie, że raz zrobiona strona internetowa i opublikowana w sieci to wszystko, co należy zrobić, aby pozyskać z niej potencjalnych klientów. Nic bardziej mylnego. Tworzenie wartościowych treści związanych z tematyką działalności firmy jest procesem ciągłym i długotrwałym, który zaczyna procentować po jakimś czasie. Nie wszystkim wystarcza cierpliwości. Dlatego warto podjąć współpracę z agencją marketingową, która zadba o to, aby treści publikowane na stronie www były wysokiej jakości. W dłuższej perspektywie inwestowanie czasu i środków w wartościowe treści się opłaci. Dlatego w trakcie pozycjonowania stron zachęcamy do tworzenia wartościowych treści.

5/5 - (2 votes)
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.