Content

2 postów

Content – z angielskiego – zawartość strony internetowej. Terminem tym określa się ogólnie całą zawartość witryny. W dosłownym znaczeniu zawartością strony można nazwać teksty, pliki audio i video, obrazy graficzne, animacje i inne informacje rozmieszczone na stronie, czyli wszystko, co użytkownik strony może na niej zobaczyć, usłyszeć i przeczytać.
Content strony w zasadzie decyduje o jej tematyce, czyli ma decydujący wpływ na jej pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania Google, dlatego jest jednym z najważniejszych parametrów. Jego najistotniejszą cechą powinna być jego unikalność. Wówczas jest najbardziej wartościowy dla wyszukiwarek. Podczas tworzenia contentu strony należy zwrócić szczególną uwagę na właśnie ten aspekt – aby publikowane treści nie były powielane z innych witryn www. Ważne jest również to, aby unikalna treść posiadała wartość informacyjną tworzoną zarówno przez redaktora witryny, ale i poprzez użytkowników, za pośrednictwem np. komentarzy, zdjęć, czy filmików. Treść witryny, czyli jej content powinien być również odpowiednio zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek, w szczególności chodzi o prawidłowo napisany i rozmieszczony na stronie www tekst. Odpowiednio oznaczone w tekście frazy kluczowe treści dają bowiem robotom indeksującym możliwość prawidłowego określenia tematyki wszystkich podstron serwisu jako całości i umieszczenia strony w wynikach wyświetlania rezultatów indeksu na podstawie zapytań wpisywanych przez internautów.
Dbałość o wysokiej jakości treść witryny jest przedsięwzięciem bardzo istotnym, o ile nie najważniejszym, lecz bardzo często pomijanym przez właścicieli firmowych stron www. Istnieje przekonanie, że raz zrobiona strona internetowa i opublikowana w sieci to wszystko, co należy zrobić, aby pozyskać z niej potencjalnych klientów. Nic bardziej mylnego. Tworzenie wartościowych treści związanych z tematyką działalności firmy jest procesem ciągłym i długotrwałym, który zaczyna procentować po jakimś czasie. Nie wszystkim wystarcza cierpliwości. Dlatego powstają takie firmy jak nasza, aby poprzez długofalową współpracę budować odpowiedniej wartości content strony firmowej klienta, przez to budować jego markę i wiarygodność. Zachęcamy do tworzenia wartościowych treści i ich publikacji na własnych stronach firmowych.

Mobile MGMedia.eu 01

Trendy SEO 2016

Rok 2015 i pierwszy kwartał 2016 już definitywnie za nami. Przed nami prawie cały rok. Wielu z Was zapewne zastanawia się jakie trendy SEO 2016 będą na topie i jak wpłyną na pozyskiwanie wartościowego ruchu z Google, a co za tym idzie, co zrobić, aby prawidłowo i skutecznie zoptymalizować swoją witrynę dla osiągnięcia dobrego rezultatu? Wydaje się, że kluczową kwestia w roku 2016 będzie dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych, czyli tak zwana jej responsywność. Już od kwietnia zeszłego roku została wprowadzona poprawka do algorytmu Google przyznająca strono mobilnym status „mobile […]

Audyt SEO Przykład

Przykładowy Audyt SEO

Każdy audyt SEO będzie się różnił od innych. Przyjmując to zdanie za dogmat możemy jednoznacznie stwierdzić, że nie ma „złotego środka” ani „przepisu” na to, jak powinien wyglądać audyt SEO przykład z prawdziwego zdarzenia. Ważnym jednak jest to, aby w audycie zawarte były przydatne informacje dotyczące serwisu w kontekście jego przyjaznej formy dla wyszukiwarki. Audyt SEO Przykład – przygotowanie Bez tego ani rusz. Na czym polega owo przygotowanie? Na tym, aby zmieniając się w zwykłego użytkownika cały serwis dokładnie „przeklikać” szukając tak zwanych strategicznych błędów. Sprawa jest prosta w przypadku […]