Snippet

1 posta

Snippet z angielskiego oznacza dokładnie „fragment” i jest faktycznie niewielkim fragmentem witryny w formie tekstu. Zasadniczo używa się go jako przypis obok umieszczonego linku do tejże strony www. Istotą używania snippet’ów jest poinformowanie o zawartości strony, do której prowadzi link, umieszczony koło snippeta. Treść zawarta w snippecie, często pozwala na uzyskanie poszukiwanej informacji, bez konieczności przechodzenia do strony.
Tworzenie poprawnych i wartościowych snippetów ma nieocenione skutki w procesie pozycjonowania. Dobrze „skrojony” snippet potrafi przyciągnąć więcej użytkowników do strony nawet wówczas, gdy w naturalnych wynikach wyszukiwania podstrona wyświetla się niżej niż konkurencja. To właśnie dzięki odpowiedniemu snippetowi może cieszyć się większa popularnością, niż strona wyświetlona wyżej. Dobrym rozwiązaniem przy pozycjonowaniu sklepów internetowych jest właśnie użycie odpowiednich snippetów, aby zwiększyć atrakcyjność wobec linków do konkurencyjnych witryn.
Niestety, nie zawsze pozycjoner ma możliwość wpływu na wyświetlany obok odnośnika tekst. Niektóre wyszukiwarki posiadają własne algorytmy tworzące opis z zaindeksowanego content’u strony www i nie ma możliwości ich zmiany. Czasami jednak doświadczenie i wiedza zdobywana latami metodą prób i błędów pozwala tworzyć opisy, które z dużym prawdopodobieństwem będą przez wyszukiwarkę zaakceptowane. Najbardziej znanym snippetem, używanym przez Google, jako podstawa do tworzenia opisu jest tekst w znaczniku <meta> – description w kodzie strony. Odpowiednie jego użycie pozwala dokładnie opisać zawartość linkowanej witryny oraz zachęcić użytkowników sieci do kliknięcia właśnie w nasz link.

Google prawa strona 02

Reklamy Google – Prawa strona

Analizując kampanię jednego z naszych klientów zwróciliśmy uwagę na zmianę wyświetlenia reklam Googlle AdWords. Ich wyświetlanie w trzech miejscach było już tak popularne, że nie zwracaliśmy na nie uwagi. Zazwyczaj reklamy wyświetlały się nad wynikami naturalnymi, czasami poprzedzanymi mapą, pod wynikami naturalnymi oraz z prawej strony wyników. Obecnie reklamy Google z prawej strony się nie wyświetlają. Strona wyników wygląda teraz tak: Co może oznaczać to puste miejsce dla przeciętnego reklamodawcy? Biorąc pod uwagę znaczne zmniejszenie ilości pozycji na frazę, można sądzić, że doprowadzi to do zwiększenia stawki za kliknięcie dla […]