Skip to content

Tworzenie stron internetowych

Budowa marki zazwyczaj rozpoczyna się od publikacji swojej działalności w internecie. Doskonałą formą jest właśnie firmowa strona internetowa. Aby strona firmowa spełniała swoje zadanie powinna być czytelna, przejrzysta, prosta w nawigacji, oraz prosta w obsłudze. Tworzenie stron internetowych nie polega tylko i wyłącznie na napisaniu kodu i uzupełnieniu treścią. Istotnym elementem jest również późniejsza jej aktualizacja. Chodzi tu zarówno o aktualizację treści zawartych na stronie, jak i o aktualizację techniczną. Wykonana i opublikowana strona www, która nie będzie aktualizowana w perspektywie czasu stanie się miejscem odstraszającym potencjalnych Klientów.

Dobra strona internetowa to podstawa

Tworzenie stron internetowych zgodnych z zasadami SEO wymaga szerszej wiedzy, nie tylko wiedzy programistycznej. Wymagana jest znajomość branży marketingu internetowego. Wówczas Twoja nowa strona internetowa będzie wartościowa na tyla, aby generować dochód. Dlatego każdy nowy projekt strony www uzgadniamy indywidualnie z Właścicielem. Proponujemy rozwiązania, które spowodują, że prowadzona firma będzie mogła skutecznie rywalizować w sieci z konkurencją. W trakcie omawiania projektu przeprowadzimy audyt SEO pod kątem zagrożeń i możliwości przyszłej strony internetowej.

Tworzenie stron internetowych 01

Tworzenie stron internetowych – dla kogo?

Nie ma znaczenia dla kogo tworzymy strony internetowe. Ważniejszy dla nas jest aspekt estetyczny oraz wartość stworzonej strony www. Dlatego nie ważne, czy jesteś osobą prywatną i chcesz założyć bloga, czy osobą prowadzącą działalność gospodarczą, czy firmą z historią na rynku. Dla wszystkich tworzymy strony internetowe najwyższej jakości. Każdy projekt dostosujemy do indywidualnych potrzeb. Tworzymy różne strony internetowe.

  • Strony internetowe typu OnePage;
  • Strona internetowa typu MultiPage;
  • Zaawansowana strona internetowa z rozbudowaną nawigacją.

Czym różnią się strony internetowe? Jakie dają możliwości i jakie są ich ograniczenia? Komu jaka strona najlepiej się sprawdzi? Takie pytania niejednokrotnie słyszymy od naszych Klientów. W kilku zwięzłych zdaniach opisujemy najważniejsze cechy stron www jakie projektujemy i wykonujemy.

Tworzenie stron internetowych 02

Strona internetowa typu OnePage

Strona www typu OnePage to witryna działająca na zasadzie wizytówki firmowej w sieci. Wszystkie niezbędne informacje umieszcza się na jednej, przewijającej się stronie głównej. W tego typu projekcie nie przewiduje się tworzenia podstron/zakładek. Funkcjonuje zwyczajne menu, którego zadaniem jest automatyczne przewijanie długiej witryny do odpowiedniego miejsca. Obecnie sporo małych firm ogranicza się do utworzenia swojej firmowej witryny właśnie w taki sposób. Kiedy masz do zaoferowania niewielką ilość usług lub towarów – to może być rozwiązanie właśnie dla Twojej działalności. Dysponując niewielkim budżetem masz możliwość zaistnienia w świecie wirtualnym nie tylko z ofertą, ale z możliwością nawigowania Klient do siedziby Twojej firmy na Mapach Google. To najprostsze rozwiązanie ma jednak swoje ograniczenia. Strona typu OnePage jest bardzo trudna w pozycjonowaniu. Jeśli chcesz się znaleźć na czołowych miejscach w naturalnych wynikach wyszukiwania, to będzie zadanie bardzo trudne, czasochłonne i drogie. W takim przypadku lepszą decyzją będzie wybór innego rozwiązania.

Strona internetowa typu MultiPage

Strona internetowa typu MultiPage to najbardziej powszechna w sieci witryna firmowa. Oprócz strony głównej posiada kilka lub kilkanaście podstron. To rozwiązanie posiada wszystkie zalety rozwiązania OnePage oraz kilka dodatkowych. Przede wszystkim umożliwia prezentację większej ilości towarów lub usług. Charakterystycznym elementem jest możliwość podziału tematycznego na poszczególne podstrony. Tworząc podstronę „O nas” mamy możliwość szerokiego przedstawienia siebie (lub własnej firmy), dodania dużej ilości materiałów multimedialnych (zdjęcia, czy filmy). Taki podział umożliwia dowolne rozmieszczenie różnych elementów na poszczególnych podstronach (mapy, formularze, zdjęcia, dokumenty PDF i wiele innych). Ten rodzaj strony internetowej sprawdzi się również wtedy, gdy swoją działalność chcemy rozwijać. Jeśli w perspektywie czasu będziemy chcieli poszerzyć ofertę swojej firmy. Z taką stroną łatwiej jest znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach.

Zaawansowana strona internetowa

Zaawansowana strona internetowa niejednokrotnie jest narzędziem wspomagającym lub dominującym w prowadzeniu działalności firmy. Rozbudowane strony www będą niezbędne dla firm sprzedających wiele produktów lub usług. Typową zaawansowaną stroną internetową jest sklep internetowy. Oprócz typowej prezentacji towaru czy usługi, umożliwia integracje z platformami zewnętrznymi (e-commerce), umożliwia utrzymanie kontaktu z Klientami i wiele innych. Zaprojektowanie i stworzenie takiej witryny www może trwać dość długo. Dlatego ten rodzaj strony internetowej przeznaczony jest dla osób lub firm które posiadają już kapitał inwestycyjny i chcą poszerzyć swój obszar działalności. Niejednokrotnie po realizacji takiej inwestycji z lokalnej, firma staje się ogólnopolską lub nierzadko europejską.

Tworzenie stron internetowych 03

Projektujemy i tworzymy tylko nowoczesne strony www

Co znaczy, że strona internetowa jest nowoczesna? Tworzenie stron internetowych w ciągu lat mocno się zmieniło. Niejednokrotnie możemy znaleźć w sieci stronę internetową wykonaną kilka lub kilkanaście lat temu. Pozostawiona bez opieki taka strona dość szybko się starzeje. Nie tylko pod kątem jej walorów wizualnych (choć to też jest bardzo ważne), ale przede wszystkim pod kątem zastosowanych rozwiązań i technologii. Jednym z ważniejszych cech charakteryzujących nowoczesne strony internetowe jest jej prawidłowe wyświetlanie się na różnych urządzeniach. To tak zwana responsywność strony (RWD – z ang. Responsive Web Design). Responsywna strona internetowa wyświetla się prawidłowo na wszystkich dostępnych obecnie urządzeniach (komputer stacjonarny, laptop, tablet, smartfon). Do tego bardzo ważnym elementem jest szybkość jej wyświetlenia na tychże urządzeniach. Nie mniej ważne jest intuicyjne rozmieszczenie elementów umożliwiające łatwe dotarcie do informacji zamieszczonych na stronie. Podczas projektowania stron www zawsze zwracamy uwagę na to, aby witryna była nowoczesna.

Tworzenie stron internetowych a SEO.

Obecnie więcej czasu niż dotychczas spędzamy w sieci. Tam szukamy interesujących nas informacji, towarów czy usług jakie chcemy nabyć. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumenckim firmowa strona internetowa to jedna z podstaw działalności nowoczesnej firmy. Jakość strony www świadczy o klasie firmy. Przez jej ocenę niejednokrotnie Klient dokonuje decyzji o współpracy, czy zakupie towaru lub usługi. Właśnie dlatego warto powierzyć usługę wykonania swojej strony internetowej doświadczonemu zespołowi ludzi, którzy oprócz wyglądu mogą zaproponować odpowiednie ułożenie treści, tak zwanego contentu strony. Prawidłowo skonstruowana strona www, przyjazna dla wyszukiwarek, przede wszystkim dla Google’a, to gwarancja późniejszych wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukań na nieskończenie dużą ilość fraz kluczowych związanych z profilem działalności firmy. To w perspektywie czasu będzie skutkowało znaczną ilością użytkowników odwiedzających serwis.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób i firm jest zlecenie zaprojektowania swojej strony www profesjonalnej firmie zajmującej się zarówno tworzeniem, jak i późniejszą jej obsługą. Uniknie się wówczas późniejszych rozczarowań i znanej wszystkim „spychologii”. Dobra Agencja Marketingowa weźmie pod uwagę wszystkie aspekty związane z tworzeniem i obsługą strony www. Łącznie z przeznaczonym budżetem na wykonanie usługi będzie w stanie stworzyć piękny, funkcjonalny, profesjonalny serwis internetowy, przyjazny użytkownikom i robotom wyszukiwarek internetowych. Tworzenie stron internetowych w naszej agencji zazwyczaj wiąże się z późniejszym jej pozycjonowaniem. Połączenie dwóch usług: budowy strony i pozycjonowania SEO znacząco obniża koszt całościowy inwestycji. Nie wymaga przeprowadzenia dodatkowego audytu strony www. Nie wymaga również późniejszej jej optymalizacji SEO. Tworzone przez nas serwisy są przyjazne dla wyszukiwarek od momentu ich uruchomienia.

Tworzenie stron internetowych 06

Tworzenie stron internetowych – ile kosztuje?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ceny zbudowania strony www zależą od specyfiki strony, od jej wielkości i przeznaczenia. Nie bez znaczenia mą również cele, jakie chce osiągnąć właściciel/inwestor. Przy wycenie każdego projektu bierzemy pod uwagę również branżę, w której będzie poruszała się nowa strona internetowa. Najprostszą stronę możemy wykonać już w cenie 799 zł. Często współpraca z firmami zaczyna się właśnie od najprostszych stron. Dopiero w późniejszym czasie „apetyt rośnie” i właściciele skłonni są zainwestować więcej środków na rozbudowę strony, widząc korzyści płynące z posiadania strony www i wizytówki w Mapach Google. W każdym momencie zrobione przez nas strony internetowe można dowolnie rozbudować Nie ma potrzeby tworzenia ich jeszcze raz. Niejednokrotnie ten aspekt pozwala zaoszczędzić czas i środki właściciela. Więcej o cenach witryn internetowych znajdziesz w tym miejscu.

Skorzystaj z porady eksperckiej SEO

Skorzystaj z porady eksperckiej

Jeśli chcesz zwiększyć ruch na swojej witrynie internetowej, a nie wiesz od czego zacząć, proponujemy darmową profesjonalną poradę ekspercką. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz. Odezwiemy się do Ciebie i pomożemy ruszyć z miejsca. Wykonamy audyt strony i wskażemy możliwości rozwoju strony.

Najczęściej zadawane pytania

Czy strona internetowa będzie należała do mnie?

Oczywiście, że tak. Jeśli zaczniemy od wyszukania i rejestracji domeny, to Ty będziesz jej właścicielem. Od samego początku będziesz miał przydzielone wszystkie prawa do domeny i zawartości do niej przydzielonej. W każdej chwili będziesz mógł ze swoją stroną zrobić to, co będziesz chciał. Będziesz miał dostęp do wszystkich jej zasobów oraz do kopii swojej strony. Twoje bezpieczeństwo co do własności zabezpieczamy odpowiednimi klauzulami w umowie na jej wykonanie. Jako agencja nigdy nie rościmy żadnych praw do wykonanych dla naszych Klientów stron www.

Ile kosztuje wykonanie strony internetowej?

Cena za wykonanie strony internetowej może być różna w zależności od stopnia jej złożoności. Proste strony internetowe wykonujemy już w kwocie niecałych 800,00 zł brutto. Oczywiście cena za stronę internetową rośnie wraz ze zwiększeniem jej zawartości lub rozbudową funkcjonalności. Rozbudowana strona internetowa z wieloma indywidualnymi rozwiązaniami może kosztować kilka tysięcy złotych. Takim przykładem może być strona www sklepu internetowego, gdzie należy wdrożyć indywidualne rozwiązania związane z zakupami. Przykładowe ceny wykonania strony internetowej znajdziecie pod tym linkiem. Należy zwrócić uwagę, że są to wartości przykładowe. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dopasowując ofertę do potrzeby Klienta.
W zależności od typu współpracy oferujemy również wykonanie strony internetowej za darmo. Warunki wykonania strony www bez nakładu kosztów opisaliśmy w innym pytaniu.

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Utrzymanie strony internetowej to zbiór kilku stałych opłat.
Najważniejszą z nich jest koszt utrzymania swojej domeny internetowej. Koszt utrzymania domeny internetowej zależy od kilku czynników, takich jak kraj, w którym została zarejestrowana domena, typ domeny (np. .com, .org, .pl itp.), a także wybrany rejestrator domen. Ceny rejestracji domen różnią się w zależności od firmy, która zajmuje się rejestracją, ale zazwyczaj oscylują w granicach 100-300 złotych rocznie dla popularnych domen, takich jak .com, .net lub .org. Domeny związane z konkretnymi krajami, takie jak .pl, .fr lub .de, mogą mieć różne ceny zależnie od kraju. Dodatkowo, niektórzy rejestratorzy oferują dodatkowe usługi, takie jak ochrona prywatności danych, hosting czy certyfikat SSL, co może podnieść koszt utrzymania domeny.

Kolejnym kosztem jest usługa hostingowa oferowana przez Agencję. Cena usługi hostingowej zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj hostingu, pojemność dysku, przepustowość, ilość dostępnych baz danych oraz dodatkowe funkcjonalności oferowane przez dostawcę usługi. Przykładowo, ceny najtańszych ofert hostingowych zaczynają się od około 5-10 złotych miesięcznie i oferują podstawowe funkcjonalności, takie jak hosting jednej strony internetowej i niewielkiej pojemności dysku. Natomiast bardziej rozbudowane oferty, które umożliwiają hosting wielu stron, większą przepustowość, większą pojemność dysku oraz dostęp do wielu baz danych, mogą kosztować od około 30-150 złotych miesięcznie. Warto jednak zaznaczyć, że ceny hostingów różnią się w zależności od dostawcy i jego oferty. Także od promocji i rabatów, które są oferowane w danym czasie. My ze swojej strony oferujemy naszym Klientom hosting skrojony indywidualnie do ich potrzeb w danej chwili. Dlatego Klienci naszej agencji mogą mieć pewność, że nie będą zmuszeni do ponoszenia kosztów za usługi, które nie będą przez nich wykorzystane.

Kolejnym stałym kosztem jaki jest ponoszony przy utrzymaniu strony internetowej jest koszt certyfikatu SSL. Jest to koszt liczony rocznie. Często jest uwzględniany przy cenie przedłużenia okresu rejestracji domeny. Zasadniczo koszt zakupu certyfikatu kształtuje się w zakresie 100-300 zł rocznie.

Ile trwa tworzenie strony internetowej?

Czas potrzebny na stworzenie strony internetowej może być bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników, takich jak:
Zakres strony internetowej – im bardziej złożona strona, tym dłużej będzie trwać jej tworzenie.
Technologie używane do budowania strony – różne technologie, takie jak HTML, CSS, JavaScript, WordPress itp., mają różne poziomy trudności i mogą wpływać na czas potrzebny na stworzenie strony.
Umiejętności i doświadczenie twórcy – profesjonalny i doświadczony programista może stworzyć stronę szybciej niż początkujący.
Dostępność zasobów – czas potrzebny na stworzenie strony może być dłuższy, jeśli projekt wymaga dużo zdjęć, treści tekstowych, itp.
Ogólnie rzecz biorąc, prostsze strony internetowe, takie jak strony portfolio lub strony firmowe, mogą zostać stworzone w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Te bardziej skomplikowane strony internetowe, takie jak sklepy internetowe, mogą wymagać kilku miesięcy lub nawet dłużej, w zależności od ich rozmiaru i złożoności.

Co jest potrzebne do stworzenia strony internetowej?

Do stworzenia strony internetowej potrzebne są różne elementy. W zależności od tego, jaką stronę chcemy zbudować, niezbędne będą:
Koncepcja i/lub projekt strony oraz chęć jej stworzenia. Trzeba określić cel i wymagania strony oraz stworzyć projekt graficzny, który spełni wymagania właściciela.
Domena i hosting – potrzebujemy adresu internetowego (domeny) oraz serwera, który udostępni stronę w Internecie (hostingu).
Odpowiednie środowisko na serwerze. Należy wybrać odpowiednie języki programowania i technologie, takie jak HTML, CSS, JavaScript, PHP itp., które zostaną użyte do stworzenia strony. Oczywiście to leży po stronie Agencji.
Potrzebne są odpowiednie narzędzia, takie jak edytory kodu, programy graficzne, systemy zarządzania treścią (CMS) itp. Ten punkt również zapewnia agencja tworząca stronę.
Niezbędne są odpowiednie treści, takie jak teksty, zdjęcia, filmy itp., które zostaną umieszczone na stronie. Ten punkt wymaga działań właściciela strony. Agencja może oczywiście w tym pomóc lub doradzić.
Po stworzeniu strony, należy ją przetestować i zoptymalizować, aby działała sprawnie i była przyjazna dla użytkowników.
Wdrażanie i utrzymanie – po zakończeniu tworzenia strony, należy ją wdrożyć na serwerze oraz zadbać o jej dalsze utrzymanie i aktualizacje.
To tylko ogólny zarys elementów potrzebnych do stworzenia strony internetowej. Każdy projekt może wymagać innych narzędzi i podejść w zależności od jego specyfiki. Dlatego najważniejszym punktem jest to, żeby wiedzieć, co się chce mieć i do czego ma służyć strona www. Z doświadczenia wiemy, że ten punkt jest najtrudniejszy do zrealizowania przez Klientów…

Czy można mieć stronę internetową za darmo?

Tak, istnieją sposoby, aby założyć stronę internetową za darmo. Jednym z najprostszych sposobów jest skorzystanie z dostępnych platform blogowych. (np. Blogger.com) które oferują darmowe narzędzia do tworzenia stron internetowych. Te platformy umożliwiają stworzenie strony internetowej, na której można publikować treści i dodawać różne elementy, takie jak obrazy i filmy. Jednakże, istnieją spore ograniczenia. Na przykład w ilości dostępnej przestrzeni na serwerze, niemożnością wykorzystania własnej domeny oraz ograniczoną liczbą szablonów dostępnych do wyboru. Jeśli jednak chcesz założyć profesjonalną stronę internetową lub sklep internetowy z większymi możliwościami personalizacji i funkcjonalnością, musisz skorzystać z płatnych usług. Wtedy będziesz miał pełną kontrolę nad swoją stroną i domeną, a także otrzymasz dostęp do lepszych funkcji i wsparcia technicznego.
W naszej Agencji Marketingowej stawiamy na długofalową współpracę z Klientami. Dlatego przy deklaracji Klienta o chęci dłuższej współpracy możemy samą stronę internetową wykonać za darmo. Koszty wykonanej pracy oraz koszty bieżącej obsługi strony rozkładamy na miesięczne opłaty. Dlatego aby zacząć istnieć w Internecie nie zawsze potrzebny jest kapitał na wykonanie strony internetowej.

Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.