Skip to content

Pingwin 4.0 wystartował

W piątek, 23 sierpnia 2016 pojawił się wpis na blogu dla webmasterów informujący o wdrożeniu nowej wersji Pingwina do algorytmów wyszukiwarki. Stał się on teraz jednym z dwustu czynników mających wpływ na wyniki osiąganych pozycji przez witryny internetowe. Oznacza to, że Pingwin 4.0 działa w czasie rzeczywistym. Obecnie, obok wskaźników znanych od dawna, jak świeżość treści, czytelność, region, ważnym czynnikiem stanie się nowy Pingwin.

Pingwin 4.0 wystartował
Czym wyróżnia się nowy algorytm Pingwin 4.0 ?

Przede wszystkim, w przeciwieństwie do poprzednich wersji, obecna działa w czasie rzeczywistym. Czyli dużo szybciej reaguje na niskiej jakości linki prowadzące do serwisu. Z drugiej strony również szybciej będzie reagował na zwiększenie ilości dobrych linków. Strona nie będzie musiała czekać do kolejnej aktualizacji, aby zostać ponownie zweryfikowaną. Na pewno jest to dobra wiadomość dla webmasterów. Google uwzględniło właśnie ich głos. Obecnie strona ukarana przez wyszukiwarkę, na którą został nałożony filtr, nie będzie skazana na długi okres banicji. Po zlikwidowaniu przyczyn powinna w krótkim czasie znaleźć się wśród stron pozycjonowanych.

Obecnie, po wprowadzonych zmianach widać duże zamieszanie w wynikach wyszukiwania. Pozycje dotychczasowych liderów są zamieniane na inne. Pewnie takie zamieszanie potrwa jeszcze kilkanaście dni. Potem wszystko powinno wrócić do „nowej” normy.

Oceń stronę
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.