Skip to content

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych jest procesem długim i żmudnym. Jednak przeprowadzone prawidłowo może przynieść niesamowite efekty w postaci znacznego wzrostu ruchu na stronie sklepu. Podstawowym celem optymalizacji sklepu internetowego jest osiągnięcie wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania. Osiągnięcie i utrzymanie dobrych pozycji (TOP10) dla wszystkich lub większości oferowanych produktów, to już marzenie każdego właściciela. Wówczas to ilość oferowanych produktów przekłada się bezpośrednio na dochód z ich sprzedaży.

Czy każdy sklep internetowy można pozycjonować?

Niestety, nie każdy sklep internetowy nadaje się do pozycjonowania. Obecnie istnieje wiele gotowych sklepów, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Posiadają wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają prowadzenie i zarządzanie produktami i ich sprzedażą. Ilość dostępnych funkcjonalności nie zawsze przekłada się wprost na możliwości pozycjonowania. Możliwości optymalizacyjne sklepu to jednak nie tylko poprawny kod. Bardzo ważnym elementem jest również publikowana treść. Jej przejrzystość i ułożenie ma istotny wpływ na tak zwaną „czytelność”. A czytelność ma bezpośredni wpływ na skuteczne przekazanie informacji internaucie. Dlatego dobry sklep internetowy powinien mieć możliwość edycji maksymalnie dużej ilości zmiennych. Możliwość edycji meta tagów na podstronach produktowych, czy kategoriach nie zawsze wystarcza. Istnieje wiele czynników dodatkowych, które podnoszą wartość oprogramowania sklepu.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Co zrobić, aby sklep internetowy przynosił dochód?

Jak łatwo się domyślić, nie ma jednoznacznej recepty na sukces sklepu internetowego. Niemniej jednak możemy zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu stosując się do zasad panujących w sieci. Szczególnie chodzi tu o zasady WhiteHat SEO. W perspektywie czasu ich stosowanie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia wysokich pozycji na frazach dotyczących całego asortymentu sklepu.  Istotne jest, aby nie zawężać optymalizacji do strony główne, ale optymalizować wszystkie podstrony, włącznie z kategoriami i stronami produktowymi. Należy ciągle dbać o jakość publikowanych treści, opisów produktów, jak i opisów kategorii. Ważną wskazówką jest też fakt, że łatwiej zacząć pozycjonowanie sklepu internetowego jeszcze przed jego uruchomieniem. Wówczas już pierwsza indeksacja przez roboty Google powinna dać dobre efekty. W późniejszym czasie sednem prac będzie jedynie ich podwyższenie.

Pozycjonowanie sklepów internetowych – zakres:

Podczas współpracy ze sklepami internetowymi naszym zadaniem jest monitorowanie i opracowywanie rekomendacji dotyczących publikowanych treści. Oprócz tego:

 • analizujemy cały sklep internetowy pod kątem jego czytelności i dostępności treści przez roboty wyszukiwarek internetowych;
 • sprawdzamy treści meta tagów dla każdej z podstron;
 • analizujemy liczbę i jakość linków wewnętrznych;
 • sprawdzamy i analizujemy liczbę i jakość linków wychodzących;
 • analizujemy treść podstron, tak zwany content każdej z nich;
 • przeprowadzamy skuteczną optymalizację podstron, ze szczególnym uwzględnieniem doboru i częstotliwości użycia fraz kluczowych dla podstrony;
 • optymalizujemy kod serwisu internetowego, dla jego większej przejrzystości dla robotów wyszukiwarek;
 • wybieramy i zamieszczamy znaczniki na podstronach;
 • sprawiamy serwis pod kątem możliwości wyświetlania się na urządzeniach mobilnych;
 • monitorujemy częste błędy koszyka zamówień;
 • optymalizujemy sam proces kupowania, aby stał się intuicyjny, wygodny dla kupującego;

W każdym przypadku dokładny zakres optymalizacji SEO jest uzgadniany indywidualnie i jest zależny od branży i wielkości sklepu. Ma to oczywiście wpływ na cenę pozycjonowania. W większości przypadków doskonałym rozwiązaniem jest rozliczanie abonamentowe, oparte na ilości pozyskanych użytkowników. Niemniej jesteśmy otwarci na różne rozwiązania. Efekty jakie niesie za sobą pozycjonowanie sklepów internetowych są zależne od włożonej pracy, czasu i efektywności, co jest główną domeną długoletniej działalności naszej firmy.

Napisz – chętnie zajmiemy się Twoim serwisem.

Uzupełnij poniższy formularz jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub ustalić szczegóły dotyczące możliwości pozycjonowania swojego sklepu. Wysłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami.

  Imię / nazwa firmy

  Adres email (wymagane)

  Adres sklepu internetowego

  Treść wiadomości

  Zapoznałem(łam) się zPolityką prywatności i ją akceptuję. (wymagana akceptacja)