Skip to content

Reklamy Google – Prawa strona

Analizując kampanię jednego z naszych klientów zwróciliśmy uwagę na zmianę wyświetlenia reklam Googlle AdWords. Ich wyświetlanie w trzech miejscach było już tak popularne, że nie zwracaliśmy na nie uwagi. Zazwyczaj reklamy wyświetlały się nad wynikami naturalnymi, czasami poprzedzanymi mapą, pod wynikami naturalnymi oraz z prawej strony wyników. Obecnie reklamy Google z prawej strony się nie wyświetlają. Strona wyników wygląda teraz tak:

Reklamy Google | Prawa strona

Co może oznaczać to puste miejsce dla przeciętnego reklamodawcy?

Biorąc pod uwagę znaczne zmniejszenie ilości pozycji na frazę, można sądzić, że doprowadzi to do zwiększenia stawki za kliknięcie dla popularnych fraz kluczowych. Mniejsza ich ilość wymusi na reklamodawcach podniesienie stawek, aby „załapać” się na wyświetlenie swojej reklamy. Użytkownicy AdWords powinni się również liczyć ze spadkiem ruchu z tego kanału.

Ale czy Google ma pomysł na zagospodarowanie tego miejsca? Czy częściej będziemy mogli oglądać wyświetlenia informacyjne, jak to ma miejsce dla zapytania „pizza”:

Reklamy Google | Prawa strona

Oczywiście jak to z Google – czas pokaże jakie rozwiązanie zostanie wdrożone. Na pewno nie da się nie zauważyć….

Oceń stronę
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.