Skip to content

Zakupy w Google

Przez ostatnie lata nikt z nas nawet nie pomyślał o tym, że kiedyś będzie można robić zakupy w wyszukiwarce Google. Dotychczas wyszukiwarka kojarzyła się nam z narzędziem do wyszukiwania informacji nas interesujących. Od jakiegoś już czasu główny gracz wyszukiwania wypowiedział wojnę porównywarkom internetowym takim jak Ceneo, Skąpiec, czy Nokaut. Po kolejnej z aktualizacji systemów rankujących okazało się, że strony porównywarek nie spełniają kryteriów stron wartościowych i zostały „wypchnięte” w naturalnych wynikach wyszukiwania na bardzo dalekie pozycje. Jednak nie minął kwartał i po korektach wszystko wróciło do normy.

Czy porównywarki cenowe mają się czego obawiać?

Wszystko wskazuje, że tak. Polskie wydanie Google uruchomiło bowiem nową zakładkę – zakupy. Za jej pomocą możliwe staje się wyszukiwanie produktów od wielu dostawców – sklepów internetowych. Na razie Zakupy w Google umożliwiają filtrowanie produktów ze względu na sklep (dostawcę towaru lub usługi) oraz ze względu na cenę produktu. Wygląda to mniej więcej tak:

Zakupy w Google

Na pierwszy rzut oka nie wygląda to zbyt okazale, w porównaniu np do wyników w Ceneo. Można się jednak domyślać, że usługa wyszukiwarki cenowej będzie rozwijana.

Posiadacze sklepów internetowych, oprócz obowiązkowego pozycjonowania sklepu, maja możliwość zaprezentowania swoich produktów bezpośrednio na stronie wyszukiwarki. Ten krok wpisuje się w ogólną tendencję Google. Jak najlepsze prezentowanie wyników szukanej frazy. Jest tylko kwestią czasu, gdy zakupy w Google staną się bardzo popularne wśród internautów.


Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy, doradztwa, opinii w zakresie promowania swoich produktów w sieci, skontaktuj się z nami. Nie zwlekaj, czas to pieniądz. Wystarczy wypełnić formularz umieszczony po prawej stronie.

Oceń stronę
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.