Skip to content

Mapy Google – nowy wygląd

Od jakiegoś czasu w amerykańskiej wersji strony google.com możemy zauważyć zmianę w wynikach wyświetlenia wizytówki pod mapką przy zapytaniach lokalnych. Nie widzimy już w serpach gwiazdki dotyczącej ocen, a w zamian wyświetlane są literki przypisane do wyświetlanej wizytówki. Przykład nowego wyświetlenia mapy Google:

Google maps nowy wygląd

Wyniki wyszukania dla: hairdressers in new york

Widać doskonale całkiem inny widok wyświetleń wizytówek. Ciekawe jest to, że ten nowy widok nie wyświetla się przy każdym dowolnym zapytaniu lokalnym. Może to wskazywać na przeprowadzane testy. Jeśli z biegiem czasu liczba nowych wyświetleń będzie rosła, wówczas jednoznacznie będzie można stwierdzić, że Google wprowadziło nowy rank witryn.

Co na to oficjalnie Google?

Jak zwykle – nic. Jedyna wzmianka, jaka pojawiła się w przestrzeni publicznej to wypowiedź John’a Muellera na hangoucie, który odbył się w zeszły weekend. W odpowiedzi na zadane jemu pytanie o to, czy ilość recenzji może mieć wpływ na wyniki wyświetleń.

Oryginalne pytanie i odpowiedź:

Is the number of reviews a ranking factor? Assuming all other aspect are the same, would a website with 100 reviews be considered of higher quality then one with only 10 for the same object? If so, how would one implement that value best ? Structured data?

With regards to web search, as far as I know, no. Reviews is not a ranking factor. It might be different with local but with web search, that’s not a ranking factor. On the other hand, if these reviews are on your pages than that might be content that we can pick up, that we can show in search, and use as a ranking factor.

Co brzmi mniej więcej tak: W odniesieniu do wyszukiwarki internetowej, o ile wiem, opinia nie jest czynnikiem w rankingu wizytówki. Niemniej jednak inaczej może być w przypadku wyszukań lokalnych (mapy właśnie). Natomiast opinie zamieszczane na stronie internetowej są treściami, które Google może wziąć pod uwagę i wyświetlić je w wyszukaniach i używać jako rank strony.

Może zainteresuje Cię temat:  Zakupy w Google

Dla ciekawskich cały hangout na YouTube.

Oceń stronę
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.