Skip to content

Jak używać Google Search Console?

Dowiedz się jak używać i jak interpretować dane, aby zwiększyć jakość contentu swojej strony internetowej.

Google Search Console – jak używać?

W tym artykule spróbujemy wyjaśnić krok po kroku czym jest zbiór narzędzi Google Search Console. Omówimy najważniejsze dostępne w ramach platformy narzędzia krok po kroku. Omówimy pokrótce jak interpretować wyświetlane dane. Wyjaśnimy co przedstawiają wykresy i jakie należy podjąć kroki, aby zwiększyć jakość contentu swojej strony internetowej. Warto zatem poświęcić kilkanaście minut, aby przekonać się jakie możliwości daje nam darmowe narzędzie od Google.

Szacowany czas czytania: 22 minuty

Do czego służy narzędzie Google Search Console?

Google Search Console (GSC) to bezpłatne narzędzie, które pomaga właścicielom stron internetowych zrozumieć, jak ich witryny są wyświetlane w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google. To jakby centralne miejsce, gdzie można monitorować i zarządzać obecnością swojej witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. Podstawowym celem narzędzi Search Console jest umożliwienie administratorom lub właścicielom stron internetowych lepszego zrozumienia sposobu, w jaki ich witryna jest indeksowana i interpretowana przez algorytmy wyszukiwarki.

Jedną z podstawowych funkcji Google Search Console jest dostarczanie informacji na temat tego, jak często witryna jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania, oraz jakie zapytania użytkowników prowadzą do wyświetlenia witryny. Dzięki temu webmasterzy mogą śledzić, które zapytania są najbardziej popularne i w jaki sposób użytkownicy znajdują ich stronę. Ponadto narzędzie to umożliwia sprawdzanie, czy witryna jest indeksowana przez Google poprawnie, czy też istnieją jakieś problemy, które mogą utrudniać jej wyświetlanie w SERP-ach. W ten sposób właściciele i webmasterzy witryn mogą podejmować działania mające na celu poprawę widoczności i skuteczności ich witryny w sieci. Dlatego uważa się, że GSC to jedno z najważniejszych narzędzi służących do monitoringu kondycji strony.

Co znajdziesz w Google Search Console?

W panelu Google Search Console znajdziesz wszystkie najważniejsze problemy związane z Twoją stroną. Będą to między innymi informacje o nałożonych ręcznych działaniach powziętych w związku z błędami na Twojej stronie. Będą to również informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa Twojej witryny. Na stronie panelu GSC znajdziesz również informacje o stanie w indeksie Google oraz wykresy skuteczności Twojej strony www. Bardzo istotnym jest również sekcja Wiadomości. W niej Google informuje Ciebie, jako właściciela lub administratora strony o najnowszych problemach z indeksowaniem strony. Tu znajdziesz również informacje o osiągniętych sukcesach Twojej strony. Biorąc to wszytko pod uwagę, używanie narzędzi Search Console wydaje się niezbędne, aby mieć świadomość o wartości i jakości swojej strony www.

Jak zalogować się do GSC?

Logowanie do panelu Google Search Console jest bardzo proste. Warunkiem koniecznym jest jednak posiadanie konta w Google. Jeśli przykładowo posiadasz adres e-mail w usłudze Gmail, to już takie konto masz. Jeśli nie posiadasz konta Google, to tak czy siak warto je założyć. Wystarczy wejść na stronę https://www.google.pl/ i w prawym górnym rogu ekranu klikając w kółeczko wybrać opcję „Dodaj konto„. Po wybraniu tej opcji wypełniamy podstawowe dane użytkownika i możemy cieszyć się z posiadanego konta. Konto to będzie można wykorzystać do wielu przydatnych rzeczy w przyszłości.

Mając konto Google możemy zalogować się do platformy Google Search Console. W tym celu wystarczy wejść na stronę https://search.google.com/search-console/about i kliknąć w duży niebieski guzik „Rozpocznij„. Na poniższym zdjęciu doskonale widać gdzie znajduje się tenże przycisk.

Co to jest Google Search Console 01
W tym miejscu rozpoczniemy przygodę z Google Search Console.

Jak zweryfikować własność strony w GSC?

Zauważmy, że samo zalogowanie się do narzędzi Google Search Console nie wystarczy, aby zobaczyć tam informacje dotyczące strony internetowej. Chodzi o to, że Google nie udostępnia danych strony każdemu użytkownikowi, a tylko jej właścicielowi lub osobie zarządzającej stroną. Dlatego należy dokonać weryfikacji własności witryny w GSC. Weryfikacja własności strony jest niezbędna, aby móc korzystać z zasobów narzędzia. Przejdźmy zatem na stronę dodawania usługi klikając w lewym górnym rogu ekranu polecenie „Dodaj usługę”. Wyświetli się nam okno wyboru typu usługi:

Weryfikacja własności strony www w GSC

W tym momencie musimy zdecydować, czy chcemy dodać całą domenę ze wszystkimi subdomanami (jeśli istnieją) i wszystkimi prefiksami (przedrostkami), czy chcemy dodać jeden konkretny adres URL. Zwróćmy uwagę, że dla każdego wyboru typu usługi będziemy mieli do czynienia z inną formą weryfikacji właścicielskiej. I tak:

 • Dla opcji domena będzie to weryfikacja za pomocą DNS. Będzie trzeba zajrzeć do panelu u rejestratora domeny i tam wykonać czynności opisane w instrukcji.
 • Dla opcji Prefix URL będzie to weryfikacja za pomocą (do wyboru) pliku HTML, tagu HTML, kodu śledzenia Google Analytics (jeśli jesteśmy zweryfikowanym użytkownikiem usługi) lub podobnie jak w punkcie poprzednim. Dla większości przypadków ta opcja będzie wystarczająca.

Jeśli będziesz miał jakikolwiek problem z weryfikacją swojej witryny zachęcamy do kontaktu. Pomożemy uruchomić Google Search Console dla Twojej strony www.

Skorzystaj z porady eksperckiej SEO

Skorzystaj z porady eksperckiej

Jeśli chcesz zwiększyć ruch na swojej witrynie internetowej, a nie wiesz od czego zacząć, proponujemy darmową profesjonalną poradę ekspercką. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz. Odezwiemy się do Ciebie i pomożemy ruszyć z miejsca. Wykonamy audyt strony i wskażemy możliwości rozwoju strony.

Dodanie mapy strony do Google Search Console

Po pozytywnej weryfikacji własności swojej witryny internetowej otworzy się nam lista narzędzi w postaci lewego menu. Zwróćmy uwagę, że wiele zakładek nie będzie wyświetlało żadnych informacji. To dlatego, że proces odczytu danych ze strony trochę trwa. Zazwyczaj pierwsze dane zaczynają się wyświetlać po 2-3 dniach od weryfikacji strony. W tym czasie warto „pomóc” robotom indeksującym dodając do GSC mapę swojej witryny. Sitemap to niewielki plik o rozszerzeniu .xml zawierający adresy wszystkich podstron w obrębie strony. Pozwala on na szybsze dotarcie robotów do każdej podstrony i wczytanie danych.

Aby dodać mapę strony do Google Search Console kliknijmy w lewym menu zakładkę „Mapy witryn” znajdującą się w sekcji Indeksowanie. Wyświetli się nam okno, w którym możemy dodać adres mapy witryny (obrazek poniżej). Po dodaniu adresu klikamy przycisk „Prześlij„. W tym momencie plik sitemap jest dodany.

Dodawanie mapy witryny do GSC 01
Miejsce do wpisania URL mapy witryny

W jaki sposób znaleźć plik mapy strony i czy w ogóle taki plik Twoja strona posiada? Najczęściej mapę strony znajdziemy pod adresem: https://adrestwojejstrony.pl/sitemap.xml (oczywiście wpisujemy adres domeny swojej strony). Jeśli po wpisaniu tego adresu nie wyświetli si mapa strony, to znaczy, że jej adres jest inny. Przykładowo strony wykonane w CMS WodPress posiadają indeks mapy witryny pod adresem https://adrestwojejstrony.pl/sitemap_index.xml. Sprawdźmy zatem ten adres. Należy zwrócić uwagę, że przy dodawaniu mapy wpisujemy tylko ostatni człon całego adresu. Nazwa domeny strony jest już dodana.

Może zainteresuje Cię temat:  Jak pisać teksty na bloga?

Omówienie narzędzi Google Search Console krok po kroku.

Przegląd

W zakładce „Przegląd” w Google Search Console znajdziesz ogólne informacje na temat widoczności Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google. To taka jakby początkowa strona, gdzie masz ogólny przegląd tego, co dzieje się z Twoją stroną w Google. Na przykład, zobaczysz, ile razy Twoja witryna została wyświetlona w wynikach wyszukiwania, ile razy użytkownicy kliknęli link do Twojej strony oraz jakie zapytania były powiązane z Twoją witryną.

Raport Przegląd w Google Search Console 01
Wygląd raportu „Przegląd” w Google Search Console

W tej sekcji znajdziesz także istotne informacje o ewentualnych problemach dotyczących Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Jeśli Google wykryje jakieś istotne problemy, na przykład związane z indeksowaniem Twojej witryny lub z jej prędkością ładowania, będą one wyświetlone tutaj. Dzięki temu, możesz szybko zidentyfikować obszary wymagające uwagi i podejmować odpowiednie działania, aby poprawić widoczność i skuteczność swojej witryny w Google. Ogólnie rzecz biorąc, zakładka ta pozwala na szybki podgląd, jak Twoja witryna radzi sobie w wyszukiwarce oraz pomaga w identyfikowaniu ewentualnych problemów, które mogą wpływać na jej widoczność i efektywność. Zwróćmy uwagę na to, że w tym oknie mamy tylko i wyłącznie ogólne informacje. Aby przeanalizować poszczególne elementy dokładniej, należy odwiedzić inne zakładki.

Skuteczność

W tej zakładce znajdziesz bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego, jak Twoja witryna się wyświetla w naturalnych wynikach wyszukiwania Google (SERP). W tej zakładce zobaczysz, ile razy wyświetliła się Twoja strona w perspektywie czasu i ile razy użytkownicy kliknęli w wyświetlone linki do witryny. To widoczne na poniższym zdjęciu dwa najważniejsze wykresy i dane.

Widok zakładki Skuteczność w Google Search Console 01
Widok zakładki Skuteczność w Google Search Console.

W tej sekcji znajdziesz również przydatną informację z wyliczonym średnim CTR Twojej strony. Jest to dość istotny wskaźnik, który informuje właśnie o skuteczności strony. Podaje jaki procent użytkowników klika do strony w stosunku do częstości jej wyświetleń. Im ten parametr jest wyższy, tym lepszą wartość posiada strona. Ostatnim parametrem jest wyliczona średnia pozycja, na której znajduje się Twoja strona www wśród fraz, jakie wpisują użytkownicy w wyszukiwarkę.

Analizując niżej wyświetlone dane w tej zakładce, możesz zidentyfikować, które zapytania i strony przynoszą najlepsze wyniki, a także zauważyć obszary, które wymagają poprawy. Te zestawienia pozwolą Ci podejmować świadome decyzje dotyczące optymalizacji treści i struktury Twojej witryny. W perspektywie czasu działania te mogą przyczynić się do zwiększenia jej widoczności i skuteczności w wynikach wyszukiwania Google. Mówiąc ogólnie, zakładka „Skuteczność” w Google Search Console dostarcza kluczowych danych, które pomagają Ci zrozumieć, jak dobrze Twoja witryna działa w kontekście wyszukiwania internetowego i jak możesz ją ulepszyć, aby osiągnąć lepsze wyniki.

Sprawdzenie adresu URL

Sprawdzanie adresu URL w Google Search Console to miejsce, w którym można monitorować w jaki sposób indeks Google interpretuje konkretny adres URL w obrębie Twojej strony. Pozwala sprawdzić, czy konkretne podstrony są już zindeksowane, czy nie są. Jeśli nie są, to dowiesz się jakie indeks Google napotkał problemy z ich zaindeksowaniem.

W tej sekcji możesz wyszukiwać określone adresy URL i sprawdzać ich status indeksacji oraz ewentualne problemy, które mogą wpływać na ich widoczność w wynikach wyszukiwania Google. Jeśli zauważysz, że konkretna strona nie jest zindeksowana lub że istnieją jakiekolwiek problemy z jej indeksacją, możesz podjąć działania mające na celu poprawę tej sytuacji, na przykład poprzez dostosowanie treści na stronie lub poprawę jej struktury. W tym miejscu udostępnione są raporty dotyczące wyników ostatnich żądań indeksacyjnych dla konkretnych URL-i. Możesz więc śledzić zmiany w indeksacji podstron niemal w czasie rzeczywistym.

Sprawdzenie adresu URL w Google Search Console 01
Sprawdzenie adresu URL w GSC

Wpisując konkretny adres URL podstrony swojej witryny zobaczysz, czy znajduje się w indeksie Google. W tym miejscu możesz wysłać prośbę o zindeksowanie strony, jeśli z jakiegoś powodu nie jest zindeksowana. Uzyskasz również informacje, czy strona zawiera ulepszenia dla podniesienia wygody użytkownika i jakie są to ulepszenia. Jeśli na podstronie znajdują się nieprawidłowe dane – tu właśnie będą informacje o błędnych danych zawartych na konkretnej podstronie.

Discover

Zakładka „Discover” w Google Search Console poświęcona jest raportowaniu danych dotyczących wyświetleń Twojej witryny w sekcji „Odkrywaj” w aplikacji Google na urządzeniach mobilnych oraz na pulpicie. Sekcja ta, to miejsce, gdzie użytkownicy mogą odkrywać nowe treści i tematy zainteresowań na podstawie swoich preferencji i aktywności online. Tu znajdziesz informacje o ilości wyświetleń witryny w tejże właśnie sekcji.

Należy tu zauważyć, że ta zakładka nie zawsze jest dostępna. Nie jest to powód do zmartwień. Aby ta zakładka wyświetlała się w dostępnych narzędziach GSC witryna musi osiągnąć dość znaczną ilość wyświetleń. Warto zatem zadbać, aby ta zakładka w dostępnych narzędziach się wyświetlała :).

Google Search Console 01

Zakładka Strony w sekcji Indeksowanie w Google Search Console

Zakładka „Strony” w sekcji Indeksowanie jest jedną z ważniejszych ze wszystkich dostępnych narzędzi. Choć na pierwszy rzut oka jej zawartość nie zachwyca, jednak po dokładniejszej analizie znajdziemy to szereg istotnych informacji na temat poszczególnych podstron znajdujących się w obrębie adresu URL strony. W tej zakładce możesz śledzić ewentualne problemy dotyczące indeksacji, wyświetlania i klikalności konkretnych stron. Na przykład, jeśli Google napotkało problemy podczas indeksacji lub renderowania konkretnej strony, informacje o tych problemach zostaną wyświetlone w tej właśnie zakładce. Zawarte tu informacje pomogą szybko i trafnie zidentyfikować i naprawić ewentualne problemy.

Mapy witryn

O tej zakładce wspominaliśmy już nieco wcześniej, w tym akapicie. Dotyczy informacji o tym jakie mapy witryny zostały przesłane oraz o ewentualnych błędach w mapach. Mapy witryn (sitemaps) są niezbędne w procesie poznawczym strony przez roboty indeksujące. Przesłane mapy witryny mogą mieć formaty: XML, RSS, mRSS lub .TXT i zawierać do 50 tyś adresów URL witryny.

Usunięcia

Zakładka „Usunięcia” pozwala między innymi na wysłanie prośby do Google, aby usunął ze swojego indeksu konkretne podstrony naszej witryny internetowej. Wyświetla również informacje dotyczące widoczności strony w indeksie. Usługa posiada trzy zakładki:

 • Usunięcie tymczasowe – prośba o wykonanie tymczasowego usunięcia konkretnego adresu URL z wyników na SERP. Zasadniczo okres usunięcia to 6 miesięcy. Po tym okresie usunięty adres wróci do wyświetlanych wyników.
 • Nieaktualna treść – zakładka w której znajdziesz listę adresów wszystkich próśb o usunięcie wykonanych w ciągu ostatniego pół roku.
 • Filtrowanie Safesearch – tu zobaczymy adresy stron, które zostały zgłoszone przez użytkowników jako strony z treściami przeznaczonymi dla osób dorosłych. Jeśli nie zgadzamy się z opinią użytkowników w tym miejscu możemy złożyć odwołanie.
Może zainteresuje Cię temat:  Wpływ bezpiecznego połączenia na pozycje w Google

Jakość strony

Raporty związane z personalizacją i eksperymantami to zbiór informacji o doświadczeniach internautów odwiedzających naszą stronę poprzez wyszukania w Google. Pierwszym z tych raportów jest „Jakość strony„. Prezentuje podstawowe parametry wpływające na ogólną jakość witryny widzianą z perspektywy użytkowników. Warto zatem pójść o krok dalej i wykonać krótki test określający ogólną jakość swojej witryny. Odpowiedz zatem na poniższe pytania. Każda odpowiedź twierdząca to krok w dobrą stronę. Każda odpowiedź „NIE” to wskazówka, co należałoby na stronie poprawić:

Wygląd i działanie strony w GSC 01
Podstawowe wskaźniki internetowe strony www w Google Search Console

Samodzielna ocena jakości Twojej strony www:

 • Czy podstawowe wskaźniki internetowe strony są dobrej jakości?
 • Czy strona posiada dołączony certyfikat SSL?
 • Czy wszystkie podstrony prawidłowo wyświetlają się na urządzeniach mobilnych?
 • Czy treść widoczna dla użytkownika nie jest przesycona reklamami, które odciągają uwagę od podstawowej treści prezentowanej na podstronie?
 • Czy użytkownicy mogą łatwo odnaleźć główną zawartość treści na stronach?
 • Czy strony są wolne od pełnoekranowych reklam?

Podstawowe wskaźniki indeksowania

W tym miejscu dowiemy się bardziej szczegółowo o podstawowych wskaźnikach internetowych (Core Web Vitals) charakteryzujących naszą stronę www. Raport koncentruje się na trzech podstawowych metrykach doświadczenia użytkownika strony. Czyli na czasie pierwszego załadowania strony, czasie renderowania największej zawartości sekcji viewport i stabilności strony po jej załadowaniu. Są to wskaźniki: FID (First Input Delay), LCP (Largest Contentful Paint) i CLS (Cumulative Layout Shift). Na prezentowanych wykresach będzie pokazane ile adresów URL w obrębie naszej witryny jest jakiej jakości. Jeśli strona zawiera adresy słabej jakości – należy pochylić się nad raportem szczegółowym, klikając sekcję „Wyświetl dane na temat…” poniżej wykresu.

Podstawowe wskaźniki indeksowania w Google Search Console 01
Podstawowe wskaźniki indeksowania w Google Search Console.

Analizując dane zawarte w tym raporcie warto zwrócić uwagę na zapowiadaną przez Google zmianę, która będzie obowiązywała od marca 2024 roku. Zmiana polega na zastąpieniu parametru FID parametrem INP (Interaction to Next Paint), który to będzie podstawowym wskaźnikiem internetowym witryny. Warto zatem już teraz sprawdzić parametry swojej strony www pod kątem nowej metryki aby nie narazić się na spadki w SERP-ach.

Wróćmy jeszcze uwagę że podstawowe wskaźniki jakości Twojej strony są podzielone na dwie wersje. Inne są dla urządzeń mobilnych, a inne dla urządzeń stacjonarnych. Czyli narzędzie bada każdy adres URL witryny pod kątem wyświetlania się na telefonach i na komputerach osobno. Pozwala to łatwiej uchwycić ewentualne obszary witryny przeznaczone do poprawy.

Podstawowe wskaźniki indeksowania w Google Search Console 02

Wskaźnik HTTPS

Raport „Wskaźnik HTTPS” pokazuje ile adresów URL Twojej witryny posiada certyfikat SSL, czyli korzysta z protokołu HTTPS. Jeśli prawidłowo zainstalowałeś certyfikat na domenie, to wszystkie zindeksowane adresy URL powinny wyświetlić się na zielono. Jeśli będzie jakiś błąd z certyfikatem, to w tym miejscu znajdziesz informację o tym błędzie.

Ulepszenia Google Search Console

W sekcji „Ulepszenia” znajdziesz informacje dotyczące danych strukturalnych na Twojej witrynie. Dane strukturalne (Featured Snippets) to specjalne oznaczenia w kodzie strony, które pomagają wyszukiwarkom lepiej zrozumieć zawartość witryny i prezentować bardziej zrozumiałe wyniki wyszukiwania. Dzięki raportom dostępnym w tym dziale, możesz śledzić, czy uporządkowane dane na Twojej witrynie są poprawnie zaimplementowane i czy nie ma żadnych błędów w ich konfiguracji. Jest to istotne, ponieważ poprawne dane strukturalne mogą pomóc w poprawie widoczności Twojej witryny w wynikach wyszukiwania i zwiększeniu jej atrakcyjności dla użytkowników. Lista obsługiwanych uporządkowanych danych znajduje się na stronie: https://developers.google.com/search/docs/appearance/structured-data/search-gallery?hl=pl. Są to między innymi:

 • Menu nawigacyjne;
 • Artykuł;
 • Czynności dotyczące książek;
 • Karuzela;
 • Informacje o kursach;
 • Lista szkoleń;
 • Zbiór danych;
 • Edukacyjne pytania i odpowiedzi;
 • Wydarzenia;
 • Szacowane zarobki;
 • Najczęstsze pytania;
 • Oferty pracy;
 • Filmy edukacyjne
 • Logo organizacji;
 • Instrukcje;
 • Produkty;
 • Przepisy;
 • Fragmenty opinii;
 • i kilka innych.

Zwróćmy uwagę, że nie wszystkie znaczniki danych uporządkowanych są dostępne w Polsce. Warto jednak te dostępne stosować na swojej stronie.

Bezpieczeństwo i ręczne działania

Zakładka ta dostarcza informacji o problemach dotyczących bezpieczeństwa witryn oraz o ewentualnych interwencjach ręcznych dotyczących Twojej witryny. W pierwszym przypadku dowiemy się, czy witryna jest oznaczona jako dostarczająca złośliwe oprogramowania lub jako podszywająca się pod inną stronę. W drugim przypadku, jeśli strona narusza ogólne wytyczne dla webmasterów, to zostaniemy o tym poinformowani odpowiednim komunikatem w tym miejscu.

Linki

W tej zakładce otrzymamy informacje dotyczące linków prowadzących do naszej strony (linkowanie zewnętrzne) oraz informacje dotyczące linkowania wewnątrz witryny (linkowanie wewnętrzne). Raport przedstawiony jest w formie tabelarycznej. Z podziałem na Linki zewnętrzne – najczęściej linkowane strony w obrębie Twojej domeny oraz listą witryn z największa liczbą linków do Twojej strony. Druga tabela przedstawia linki wewnętrzne z listą najczęściej linkowanych stron. Zobaczmy na obrazku jak wygląda raport Linki w narzędziach Google Search Console:

Raport Linki w narzędziach Google Search Console 01
Raport Linki w narzędziach Google Search Console

Ustawienia

Sekcja Ustawienia w Google Search Console to nie tylko zbiór faktycznych ustawień. Zauważmy, że jest to trochę myląca nazwa zakładki. W tym miejscu znajdziemy również przydatne informacje dotyczące stany indeksowania naszej strony www. W części Ustawienia ogólne zobaczymy kto jest zweryfikowanym właścicielem strony, dodamy innych użytkowników oraz nadamy im odpowiednie prawa. Dowiemy się z jakimi innymi usługami Google nasza strona jest powiązana. W tym miejscu będziemy mogli poinformować roboty indeksujące o ewentualnej zmianie adresu URL witryny.

Szukasz partnera do kompleksowej optymalizacji Twojej witryny? Zaufaj nam.

W sekcji „Indeksowanie” uzyskamy raport dotyczący przetwarzania pliku robots.txt. Dowiemy się o rozmiarze, stanie i ostatniej dacie przetworzenia pliku przeznaczonego dla robotów. Możemy również dowiedzieć się o ogólnych statystykach indeksowania strony. W raporcie zobaczymy łączną liczbę żądani robota indeksującego, łączny rozmiar pliku do pobrania i średni czas reakcji. Dowiemy się również od kiedy witryna jest indeksowana przez narzędzia Google.

Podsumowanie

Google Search Console to niezwykle przydatne narzędzie dla właścicieli stron internetowych, marketerów oraz webmasterów, które umożliwia śledzenie, analizowanie i optymalizację widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki różnorodnym funkcjom i raportom dostępnym w Google Search Console, użytkownicy mogą monitorować indeksowanie swojej witryny, śledzić trendy dotyczące wyświetleń i kliknięć, identyfikować ewentualne problemy z indeksacją oraz optymalizować treści i strukturę witryny. Narzędzie to zapewnia również informacje na temat fragmentów wzbogaconych, danych strukturyzowanych oraz wydajności w sekcji „Odkrywaj”. To wszystko pomaga właścicielom lepiej zrozumieć preferencje użytkowników i doskonalić publikowane treści. To kluczowe narzędziem, które wspiera proces optymalizacji witryny i pozwala użytkownikom skuteczniej zarządzać jej obecnością w wynikach wyszukiwania Google.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj również:

Oceń, czy strona okazała się przydatna:

5/5 - (4 votes)
Tak, proszę o kontakt w mojej sprawie.
Wypełniając ten formularz i wysyłając go do nas wyrażasz zgodę na przetworzenie wysłanych informacji w celu otrzymania odpowiedzi. Przesłane dane nie są w żaden sposób przechowywane.